^Powrót na góre

                                  


 • 1 The Glow Of The Snowy Star
  Co jest miarą jakości hodowli ? Ilość wyhodowanych Championów czy zadowoleni wlaściciele, którzy mają u swojego boku wymarzonego, wspaniałego, szczesliwego towarzysza na długie lata? A może tradycja i nieustanne dążenie do wyhodowania wzorcowego Samoyeda, zarówno pod względem psychiki jak i eksterieru.... My możemy poszczycić się tym wszystkim!
 • 2 The Glow Of The Snowy Star
  Hodowla The Glow Of The Snowy Star jest hodowlą z tradycjami, założoną w 2003 roku, prowadzoną przez pasjonatów rasy i sportów zaprzęgowych. 27.11.2011 hodowca Jacek Nowak został odznaczony brązową Odznaką Honorową Związku Kynologicznego w Polsce za zasługi dla kynologii. Został także wyróżniony funkcją Sekretarza Podkomisji Psów Zaprzęgowych przez Zarząd Główny, jest również prezesem Stowarzyszenia Miłośników Psów Zaprzęgowych "Sfora Nakielska".
 • 3 The Glow Of The Snowy Star
  Psy są członkami naszej rodziny, dla nich poświęciliśmy swoje życie. Dlatego w naszej hodowli mieszkają zarówno młode psy hodowlane, psy w hodowli nieużywane, jak i grono weteranów, które może liczyć na spokojną psią emeryturę u naszego boku. Psiaki mają do dyspozycji ogromny ogród oraz pobliskie lasy i ląki, gdzie uwielbiają się bawić i biegać.
 • 4 The Glow Of The Snowy Star
  Stawiamy na eksterier, wszechstronność, zdrowie i psychikę! Samoyedy z naszej hodowli podbijają europejskie ringi, pracują jako psi terapeuci i trenują sporty zaprzęgowe, przynosząc mnóstwo wzruszeń dla nas i swoich właścicieli. Szczenięta z naszej hodowli pochodzą ze sprawdzonych skojarzeń zarówno pod wzgledem eksterieru, psychiki jak i zdrowia.
 • 5 The Glow Of The Snowy Star
  Zawsze służymy pomocą i radą właścicielom psów z naszej hodowli. Cenimy dobry kontakt z właścicielami i cieszą nas każde zdjęcia i nowinki z życia naszych wychowanków. Sukcesy psów z naszej hodowli zawsze są i będą dla nas wielkim powodem do dumy.

  
  

Samoyedy w hodowli The Glow Of The Snowy Star

Kim jesteśmy?

 

Małżeństwem, które odnalazło swoją pasję w życiu. Pasję, jaką są sporty zaprzęgowe i hodowla niewątpliwie wspaniałych psów rasy Samoyed.

Nasze życie stało się ciekawsze i pełne wzruszeń, od kiedy w naszym domu pojawiły się psy. Dzięki nim znaleźliśmy sposób na szarą codzienność, realizując się w swoich zadaniach.

Mirka zajmuje się głównie hodowlą Samoyedów, której poświęca cały swój wolny czas. Swoje życie codzienne w roli hodowcy opisuje na blogu  –www.samoyedija.blogspot.com.

Jacek, poza hodowlą, swą pasję odnalazł także w zawodach psich zaprzęgów i działalności na rzecz kynologii. W roku 2011 został odznaczony brązową Odznaką Honorową Związku Kynologicznego w Polsce za swoje zasługi, a w roku 2016 Srebrną Odznaką Honorową za kontynuowaną działalność. Jest to wyjątkowe wyróżnienie przyznawane nielicznym kynologom. Aktywnie działa w swoim oddziale w Chojnicach w roli członka Zarządu Oddziału i Kierownika Sekcji V grupy FCI. Został także wyróżniony funkcją Przewodniczącego Podkomisji Zaprzęgów w Głównej Komisji Szkolenia Psów (wcześniej pełnił także funkcję Zastępcy Przewodniczącego oraz Sekretarza Podkomisji). Od lat pełni funkcję prezesa Stowarzyszenia Miłośników Psów Zaprzęgowych „Sfora Nakielska” oraz jest organizatorem zawodów psich zaprzęgów. Wraz z grupą miłośników sportu psich zaprzęgów zapoczątkował w Polsce próby pracy psów zaprzęgowych.
Oboje interesujemy się także terapią z udziałem psa. W roku 2015 oboje ukończyliśmy kurs na Kynoterapeutów, zakończony pozytwnymi wynikami egzaminów końcowych.

O hodowli

JUSTI Jarpen

Domowa hodowla The Glow Of The Snowy Star powstała wiosną 2003 roku, gdy do naszego domu trafiły pierwsze rasowe psy, wówczas rasy Alaskan Malamute. Okazały się one prawdziwymi „przylepami”, zaszczepiły w nas miłość do ras zaprzęgowych.

Wkrótce do naszych suczek dołączyły  inne psy - Malamut Emir, brat Enii, któremu groziło schronisko… pojawiły się także Czarne Teriery Rosyjskie  oraz nasza pierwsza Samoyedka -  JUSTI Jarpen (fotografia po lewej), późniejsza Championka, córka Zwycięzcy Świata Weteranów (2006), od której zaczęła się nasza przygoda z uśmiechniętymi psami północy.

Dragviken's HANNIBALL OF SAMSONRasa urzekła nas do tego stopnia, iż niedługo później trafiły do nas siostry ARIA ARANDA z hodowli „Z Łańcuta”. Suczki, które uczestniczyły wielokrotnie w zajęciach integracji z psem z dziećmi w szkołach, przedszkolach i domach kultury. Miały niesamowite pokłady cierpliwości, dzieci je uwielbiały. ARANDA startowała także w zawodach psich zaprzęgów, była też jedną z pierwszych uczestniczek „Pucharu Samoyeda” wraz z Kariną Borkowską, z którą zdobyła później v-ce mistrzostwo Polski w juniorach.

JUSTI, ARIA i ARANDA, nasze trzy pierwsze suczki, pozostawiły po sobie mnóstwo wartościowego potomstwa dla polskiej kynologii, ich dzieci i wnuki  są championami wielu krajów.

W roku 2005 nawiązaliśmy współpracę z Iwoną Lenarczyk (hodowla Arctic Challenge), która trwała do maja 2013. Dzięki wspólnym poszukiwaniom 16.01.2006 do naszych hodowli dołączył pierwszy pies rasy Samoyed, importowany ze Szwecji Dragviken’s HANNIBAL OF SAMSON, po domowemu HONEY. Następnym naszym wspólnym importem, tym razem z Francji, był pies BY ARCTIC CHALLENGE TINY’GLOO Of Winky Bow-Wow (WINKY), obecnie najbardziej utytułowany samiec rasy Samoyed w Polsce.

Absolutną gwiazdą hodowli stała się importowana wspólnie suka ze Słowacji – GLOW ARCTIC STAR Yoshi&Us (XAMBA). Najbardziej utytułowana Samoyedka w Polsce, topowa suka w Europie. Winky i Xamba mieszkają obecnie na stałe z Iwoną.

W hodowli zostawiliśmy także 3 suczki z naszym przydomkiem, oparte na zebranym potencjale genetycznym: ARCTIC CHALLENGE HONEY The Glow Of The Snowy Star (KASIA - córka Justi i Hanniballa), INES WINKY The Glow Of The Snowy Star (INES - córka Justi i Winkiego) oraz KIA ORA HONEY The Glow Of The Snowy Star (KIARA - córka Arandy i Hanniballa). Wszystkie trzy suczki są Championkami, Kasia błyskawicznie ukończyła również Międzynarodowy Championat Piękności - tzw. Interchampionat, zdobyła również Zwycięstwo Polski 2008.

W lipcu 2013 roku dołączył do nas kolejny samiec, tym razem importowany z Serbii, oparty o linie angielskie i australijskie, wnoszący do naszej hodowli zupełnie świeżą krew. Jego rodowód jest zupełną odmianą od używanych przez nas do tej pory w hodowli psów: Aklaro FAST & FURIOUS (FURIO).

W tym samym roku postanowiliśmy też nieco poszerzyć pulę genetyczną suk w hodowli, zdecydowaliśmy się więc na krycie zagraniczne Kiary. Na ojca miotu "Q" wybraliśmy młodego, świetnie rokującego reproduktora importowanego z Niemiec do Austrii - FEDON ARES von Barendorf. Z miotu tego została z nami suczka, reprezentująca drugie wyhodowane przez nas pokolenie Samoyedów: QULA KAY OF ARES The Glow Of The Snowy Star - KAJA, córka KIARY i ARESA (Austria).

Idąc zgodnie z planem poszerzenia puli genetycznej suk w hodowli, zdecydowaliśmy się na kolejny import. W marcu 2014 przywitaliśmy w hodowli nową suczkę, która doskonale odpowiadała naszym preferencjom odnośnie Samoyeda - grubokoścista, pięknie rokująca, z doskonałym rodowodem, importowana ze Słowacji ARABELA White Beauty Of Svidnik (ARABELA), niosąca między innymi geny słowackie (znana na cały świat Yoshi&Us), fińskie (sławne Snowmist, Funny Fabric), kanadyjskie i szwajcarskie. Arabelka wyrosła na wspaniałą, zachwycającą sukę hodowlaną. W związku z tym na pierwsze krycie Arabeli wybraliśmy się aż do Holandii, do bardzo wysokiej klasy reproduktora urodzonego i mieszkającego w Holandii - Taigaro UYARAK UNIQUE JOEY SON. Z miotu tego został z nami Kubuś - WINNIE THE POOH OF YARAK The Glow Of The Snowy Star, w którym pokładamy ogromne nadzieje.

Psy w naszej hodowli mają do dyspozycji duże ogrodzone tereny – pola, łąki, dzięki czemu mogą spędzać czas na bieganiu i zabawie na świeżym powietrzu.

Stawiamy na eksterier, zdrowie, wszechstronność

Xamba & szczeniaczek

W hodowli korzystamy głównie ze sprawdzonych skojarzeń i połączeń genów. Pracujemy przede wszystkim na kolejnych pokoleniach urodzonych u nas - pokoleniach, które doskonale znamy, uzyskując coraz doskonalsze pod względem eksterieru, zdrowia oraz charakteru dalsze generacje samoyedów z naszym przydomkiem. Do kryć wykorzystujemy psy przez nas wyhodowane, nasze starannie wyselekcjonowe importy oraz wybitnych przedstawicieli rasy mieszkających poza granicami Polski - krycia zagraniczne imponującymi (a przede wszystkim zdrowymi!) reproduktorami wartościowymi dla rasy. Wyhodowaliśmy w ten sposób grono zdrowych Championów, Interchampionów oraz zwycięzców Best In Show, a psy z naszej hodowli reprezentują zbliżony typ Samoyeda. Wszystkie nasze psy, przed użyciem w hodowli, są badane pod kątem dysplazji bioder i dziedzicznych chorób oczu. 

Maluchy staramy się dobierać do oczekiwań przyszłego właściciela, jednak ostateczna decyzja należy zawsze do nabywcy.  

Psy z naszej hodowli mieszkają i odnoszą sukcesy wystawowe w Europie, Ameryce Północnej, Ameryce Południowej oraz Azji, trenują sporty, startują w zawodach psich zaprzęgów (także z sukcesami!) i biorą udział w zajęciach dogo/kynoterapeutycznych. Dlatego przy rezerwacji malucha prosimy zaznaczyć, czy piesek ma być pieskiem rodzinnym, wystawowym, sportowym czy też ma brać udział w zajęciach terapeutycznych. Uczciwie pomożemy wytypować z miotu najodpowiedniejsze do danego celu szczenię.

Dla naszych szczeniąt szukamy przede wszystkim kochających domów. Rodzin, które są gotowe spędzić kilkanaście lat życia, mając u boku uśmiechniętego Samoyeda. Kariera wystawowa lub sportowa jest decyzją właścicieli - nie ma obowiązku wystawiania na wystawach pieska z naszej hodowli!

Od kilku lat współpracujemy z Polskim Towarzystwem Kynoterapeutycznym. W naszej hodowli istnieje możliwość przeprowadzenia testów predyspozycji szczeniąt do kynoterapii/dogoterapii przez doświadczonego i - co istotne - odpowiednio uprawnionego do przeprowadzania tego typu testów Kynoterapeutę.
 

Szczenięta odchowywane są w domu w stałym kontakcie z nami i resztą psiego stadka.

Maluchy poddawane są "wczesnej neurologicznej stymulacji".

Stosujemy w wychowaniu także zasadę "Złotej 12".

Obie metody ułatwiają naszym szczeniętom start w dorosłe życie, kiedy zamieszkują z nowymi rodzinami.

Każdy szczeniak opuszczający nasz dom nadal pozostaje naszym "dzieckiem", jesteśmy do dyspozycji dla właścicieli naszych psów 24h/7dni w tygodniu. Wszystkie maluchy otrzymują Metrykę ZKwP (uprawniająca do wyrobienia rodowodu), są zaszczepione i odrobaczone (wszystko to jest odnotowane w Książeczce Zdrowia szczeniaczka).

UWAGA!!

Zanim kupisz szczeniaka, zapytaj w jakiej organizacji zarejestrowana jest hodowla!

NASZA HODOWLA JEST ZAREJESTROWANA W ZWIĄZKU KYNOLOGICZNYM W POLSCE. 

Organizacji podlegającej FCI, zrzeszeniu o wielowiekowej tradycji.

Nasze psy mają udokumentowane pochodzenie i istnieje możliwość prześledzenia rodowodów naszych psów aż do pierwszych Samoyedów użytych w hodowli w Anglii. 

Po wejściu w życie ustawy o ochronie zwierząt w 2012 roku, zakazującej sprzedaży szczeniąt z niezarejestrowanych hodowli, powstał szereg "lewych" organizacji, które wystawiają rodowody psom nierasowym, często nie mających zbyt wiele wspólnego z rasą, gdyż rasowość danego psa jest oceniana "na słowo" właściciela. Bardzo często organizacje te nie nakładają ograniczeń eksploatacji psów w hodowli, nie kontrolują warunków panujących w hodowlach, nie wymagają badania psów na choroby typowe dla rasy, zrzeszają fabryki szczeniąt.

Dlatego ważne jest, by hodowla, z której wybierze się przyszłego domownika była zarejestrowana w organizacji o wielowiekowej tradycji. W Polsce taką organizacją jest Związek Kynologiczny w Polsce (ZKwP), podlegający europejskiej organizacji FCI.

Miot M

Nie ma możliwości nabycia w naszej hodowli szczeniąt bez rodowodu!

Nie ma obowiązku pokazywania na wystawach psów z rodowodem!

Rodowód jest gwarancją pochodzenia psa i tego, że z białej kulki wyrośnie prawdziwy Samoyed.

 

 

 

 

Copyright © 2013. Mirosława & Jacek Nowak  Rights Reserved.
Flag Counter

Designed by Winterfield's kennel
.